Сайт лідера української націїСайт лідера
України - Руси (2030)
МЕНЮ
» » Як виникла назва Україна?

Як виникла назва Україна?

Більшість українців навіть і не знають, що означає назва їхньої країни - Україна! Уся причина відсутності інформації навіть у підручниках це 300 років московского табу на вивчення історії України.

Ото ж назва Україна вперше згадується в Київському літописі як "Оукраїна" і в перекладі з староруської (або старословянської) це слово означало - Рідна земля, або рідний край, або земля батьків чи там де народився...

У літописах князі їздили на оукраїну волинську чи галицьку.

 

-«И еха и Смоленьска в борзе; и приехавшю же емоу ко оукраине Галичькои, и взя два города Галичькыи, и оттоле поиде к Галичю» [1].

 

- Укладачі Пересопницького Євангелія переклали (мова йде про Іудейську землю) як "пришоль въ оукраины иоудейскыя" (нагадаю, що "оу" читається як "у")!

 

 

 

 

Література:

1. О князе Ростиславе Берладниче, которого пригласили в Галич править галицкие бояре. Полное собрание русских летописей, т.2, с. 663—664. В украинском переводе Леонида Махновца: «… приїхав до України Галицької і взяв два городи галицькі, а звідти пішов до Галича за їх (галичан) радою». Літопис руський, Київ, 1989, с.347

 

2. "Пересопницька Євангелія 1556-1561 років, рукописна, Матвія розділ 19. Тут слово "україна" — земля, край, область."

820  ✎ () Історія України